VYMĚŇTE BALZÁM PO HOLENÍ ZA ZKLIDŇUJÍCÍ OLEJÍČEK!

blog 14 men-shavingDoktor Mariano Spieza, tvůrce kosmetiky INLIGHT, přináší dobré zprávy:

Muži si stále více uvědomují, že i oni se potřebují řádně starat o svoji pleť. V současné době již není péče o pleť u mužů tabu, ale trend související se zdravým životním stylem.

Cítit se a vypadat dobře je stejně důležité pro muže i ženy, je tedy v péči o mužskou a ženskou pleť rozdíl?

Pleť mužů a žen je skutečně odlišná, a to zejména díky hormonům:

- Mužská pleť je až o 20% silnější než ta ženská a obsahuje více kolagenních vláken, které ji činní hustší a odolnější. Má však méně tukových buněk, pleť tak není tolik pružná a měkká.

- Muži jsou více náchylnější ke kožním zánětlivým procesům a akné.

- pH pokožky u mužů má hodnotu okolo 4.5 (kyselejší díky vyššímu obsahu kyseliny mléčné), zatímco pH  pokožky u žen dosahuje 5.8. Tato skutečnost chrání mužskou pleť před bakteriemi na straně jedné, na straně druhé je však pleť více náchylná k podráždění a zánětu.

Z péče o obličej pro muže i ženy vybral pan doktor Spiezia (i spousta dalších zákazníků) jeden konkrétní výrobek: bio denní olej Inlight, který je vysoce hydratační a  zároveň představuje ideální přípravek po holení.

Běžné přípravky po holení často obsahují alkohol, který kůži vysušuje. Často obsahují i chemické látky, které mohou způsobit podráždění a alergické reakce. Přítomné konzervační syntetické látky pak snáze pronikají do těla přes mikro trhlinky, které se objeví v pleti po holení. Oleje představují vždy lepší řešením! A ještě lepší volbou je olej v bio kvalitě.

Zdravá pleť však vyžaduje změnu našich starých návyků.blog 14 denní olej

Ranní holení jako první úkol pro může: pokud se oholíte okamžitě po probuzení, pokožka je pružná a měkká, holení jde pak hladce a jednoduše. Pokud však budete holení oddalovat, pleť začne vysychat a holením pak můžete způsobit pokožce újmu.

Olej můžete použít také před holením a pleť na žiletku takzvaně „připravit“. Stejný olej pak použijte i po holení. Důležité je, aby olej obsahoval zejména stahující silice či konkrétní zklidňující výtažky z rostlin.

A jaké jsou zkušenosti samotného doktora Spieziho?

Já používám bio denní olej Inlight každý den. Obsahuje totiž jojobový olej, který mou pleť vyživí a hydratuje, dále výtažky poupat růže se stahujícími účinky, výtažky šípku působící jako silný antioxidant a vanilku známou pro své desinfekční a zpevňující účinky.

Vůně denního olejíčku je skvělá! Olej velmi rychle zklidňuje podrážení pokožky. Stačí pár kapek denně a Vaše pleť vám za to po každém použití poděkuje. :-)

 A ještě přidáváme zkušenost manažera  ze společnosti Škoda-Auto pana Lubomíra Schwarze:

Koupil jsem si od vás před časem na jedné zajímavé akci agentury Hellas na používání po holení Organic daily face oil, se kterým musím uznat, že jsem spokojen. Je příjemný na používání, nechává stopu jakoby byl člověk opálen, tvář je po něm hebká a z čehož jsem měl jedinou obavu, že bude mastit košili, se nenaplnilo.“

A jaké jsou vaše zkušenosti s našim olejíčkem? Podělte se s o ně s námi během letních prázdnin prostřednictvím komentáře u tohoto blogu či na facebooku. Nejhezčí příspěvek oceníme dárečkem: autor příspěvku dostane denní olejíček zdarma.

 Zdravou  pleť po holení a příjemné letní dny přeje Lucie.

FacebookTwitterGoogle+Share

15 komentářů u „VYMĚŇTE BALZÁM PO HOLENÍ ZA ZKLIDŇUJÍCÍ OLEJÍČEK!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*