VÍTĚZ DVOULETÉHO TESTOVÁNÍ – BUTTERBEAN ORGANICS

butterbeanLS_8Testování opalovacích přípravků  nám zabralo téměř dva roky. Testovali jsme spousty opalovacích přípravků na bázi minerálů. Mnoho výrobků jsme vyřadili kvůli tomu, že buď obsahovaly oxid titaničitý (titanium dioxide)  nebo byl minerál doplněn chemickými látkami (více v našem blogu věnované chemické versus minerální ochraně při slunění). Velmi často nám nevyhovovala vůně, konzistence či bílý film, který zůstával na pokožce. Nakonec jsme si jednoznačně vybrali americkou značku Butterbean, kterou založila paní Summer. Sama je matkou 5 dětí a chtěla pro ně jen ty nejzdravější opalovací přípravky. Paní Summer zároveň podporuje svými výrobky zdravé životní prostředí a celou planetu. A protože jsme první v Evropě, museli jsme přípravky Butterbean zaregistrovat a provést všechny povinné mikrobiologické a stabilizační testy.

Za to všechno nám to stálo, protože Butterbean:

 ● Používá pouze nejčistší formu oxidu zinečnatéhokombinaci s vitaminy a bio oleji,   zejména jojobovým a mokřadovým olejem, které jsou stabilní i při slunečním záření. Mají silné antioxidační účinky a chrání pleť proti  volným radikálům vznikajícím při slunění. Další  přírodní pomocníky v boji proti volným radikálům najdete v našem dřívějším blogu „Bio  ochrana pleti při slunění“.

● Je širokospektrální s faktorem SPF 30, vhodný i pro dětskou a citlivou pleť.

 (Rozdílům mezi  SPF 50 a SPF 30 jsme se věnovali v předchozím blogu.)obrázek1

Nezanechává bílý film na pokožce, ale pozor, pokud porovnáte s chemickým opalovacím krémem, tak se vám může zdát, že budete bělejší, nicméně v porovnání s doposud dostupnými ochrannými přípravky proti slunci na bázi minerálu je rozdíl obrovský.

● Po dobu 80 minut je voděodolný.

● Je biologicky odbouratelný a neničí korálové útesy.

● Dostupný i v ekologických náhradních náplních, které plánujeme představit v Čechách v roce 2016.

 Jak často nanášet a v jaké vrstvě?

Přípravky Butterbean je třeba nanášet v dostatečném množství, aby došlo k pokrytí pokožky. Důležité je však nanášet přípravky minimálně 1x za 2 hodiny!ButterbeanLS_10

Na závěr zbývá jen dodat, že paní majitelka se jmenuje celým jménem Summer Brown. Musím se přiznat, že jsem nevěřila, že to je její původní jméno. Proto jsem se ji v jednom z našich rozhovorů zeptala, zda si změnila jméno v momentě, kdy začala vyrábět zdravé opalovací krémy. K mému překvapení potvrdila, že jde skutečně o její původní jméno. Přijde mi to docela trefné:

Paní Summer Brown vyrábí zdravé opalovací krémy :-)

Jaké jsou vaše zkušenosti s ochrannými přípravky Butterbean?

 Lucie

FacebookTwitterGoogle+Share

30 komentářů u „VÍTĚZ DVOULETÉHO TESTOVÁNÍ – BUTTERBEAN ORGANICS

 1. Jana

  Dobrý den,
  osobně bych radila se oxidu zinečnatému raději vyhnout. Zkoušela jsem totiž jeden přírodní deodorant (Alverde), který tuto látku obsahoval, a způsobil mi bolestivé boule v podpaží. Zkrátka tam ten bílý drobný prášek ucpal póry či žlázy a ty se zanítily. Když se to asi po dvou týdnech zahojilo, udělala jsem pro jistotu test se zinkovou mastí, která oxid zinečnatý také obsahuje. Problém s boulemi se opakoval, takže od té doby pečlivě sleduji, aby nic z kosmetiky pro mě tuto látku neobsahovalo. Je mi jasné, že opalovací přípravek si nikdo do podpaží asi mazat nebude, ale já už bych takový krém po svých zkušenostech raději nechtěla. Ono ani složky v organické kosmetice nemusejí být bezproblémové.

  1. Lucie

   Krásný den Jano,
   děkujeme za Váš názor. Ano, u antiperspirantů je velmi důležité, aby neucpávaly potní žlázy, ať už hliníkem nebo oxidem zinečnatým či čímkoliv jiným. (Kamarádka měla toto léto podobný problém, používala deodoranty na bázi hliníku, uzliny se jí zanítily a musela na řezání a přeléčení antibiotiky, v používání však pokračovala a stalo se ji to znovu. Až po druhé negativní zkušenosti od používání deodorantů s hliníkovou solí upustila). Z tohoto pohledu jsou samozřejmě lepší deodoranty, který pach pohlcují, ale nebrání pocení. Nevím, zda použitý oxid zinečnatý byl ve vašem deodorantu ve formě nano částic, které do kůže pronikají. Šla jsem se do DM podívat, bohužel daný přípravek neměli. Dle vaší reakce usuzuji, že se jednalo o nano částice, kterým doporučujeme se vyhýbat.
   Na druhou stranu oxid zinečnatý v opalovacích krémech je ve formě mikro částic, které do pokožky nepronikají! Je to nejzdravější forma ochrany pleti před opalováním a do podpaží opalovací krém také neaplikuji :-)
   Lucie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*