RIZIKA SYNTETICKÉ KOSMETIKY, aneb KDE SOUDRUZI V KOSMETICKÉM PRŮMYSLU UDĚLALI CHYBU?

pelíšky (2)V rámci projektu BiOrganica se zabýváme složením kosmetiky a jednoznačně preferujeme přírodní kosmetiku v té nejčistší podobě (bio) před kosmetikou syntetickou. Neříkáme, že všechny chemické látky v kosmetice jsou zdraví nebezpečné, a že vše přírodní prospívá. Takhle černobílé to opravdu není. Nechceme ani účelově strašit. Snažíme se upozorňovat na věci, které podle nás stojí za zamyšlení. Je jím třeba fakt, že v kosmetice jsou používány složky podezřelé z karcinogenity a hormonální disruptory. Odbornější otázky konzultujeme se specialisty Prof. RNDr. Jiřím Patočkou, DrSc., autorem Doby jedové, a britským lékařem MUDr. Marianem Spieziou. K tomu, proč se vyhnout „nevyzpytatelné chemii“, nás vede zdravý rozum a celkem jednoduché úvahy, o které se s vámi rády podělíme.

Záleží vám na kvalitním složení jídla, tak proč to neřešíte u kosmetiky?

Je věcí každého, zda se zajímá o složení kosmetiky. I u nás to mělo svůj vývoj. Podívat se pod pomyslnou pokličku kosmetiky na její ingredience nás donutila až starost o vlastní děti. Z našich profesí jsme zvyklé hledat fakta a zvažovat argumenty. Začaly jsme se prokousávat nesrozumitelnými „pidi“ názvy a dostávat k opravdu výživným informacím. Anilinové barvičky, hliník a i to „olovo, volovo“ ... Tady malá ochutnávka dalších ingrediencí:

příbory a ingredience menší

„A komu tím prospěješ!“ Reagují zastánci syntetické kosmetiky, po většinou tedy její výrobci, když se upozorňuje na rizikové látky v kosmetice. Ohánějí se přitom zpravidla následujícími dvěma argumenty:

blog - 2. část publikované znění

Stojí ale riziko závažných onemocnění pro kult krásy za to?

My si prostě myslíme, že nikoli! Rapidně roste výskyt onemocnění, která jsou, ne náhodou, označována za civilizační:-( V žádném případě neříkáme, že každý, kdo používá syntetickou kosmetiku, onemocní rakovinou nebo utrpí jinou závažnou újmu! Je však potřeba si uvědomit, že karcinogenním a jinak rizikovým faktorům jsme vystaveny denně z mnoha zdrojů. Některým se bohužel zcela nevyhneme (ovzduší, kontaminovaná voda, strava), ale u kosmetiky tu volbu máme.

Proto se domníváme, že je naprosto na místě rozumný přístup předběžné opatrnosti, tedy raději vybírat pouze kvalitní a tělu přirozené přírodní produkty. Navíc naše osobní zkušenosti s chemickou i přírodní kosmetikou ukazují, že v žádném případě neplatí předsudek, že „co je chemické, je hezčí a účinnější než přírodní“, ba právě naopak. Syntetickou kosmetiku považujeme nejen co do složení, ale především co do účinků za méně kvalitní. My zkrátka preferujeme účinnou sílu přírody v podobě čisté přírodní kosmetiky v biokvalitě.

Abychom se totiž poté, co se naše zdraví v důsledku úžasných syntetických „HiTech“ zlepšováků v kosmetice rozteče jako umělohmotné lžičky v horké kávě, nemuseli ptát „Kde soudruzi v kosmetickém průmyslu udělali v minulosti chybu!“

Vaše Andrea, BiOrganica

FacebookTwitterGoogle+Share

18 komentářů u „RIZIKA SYNTETICKÉ KOSMETIKY, aneb KDE SOUDRUZI V KOSMETICKÉM PRŮMYSLU UDĚLALI CHYBU?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*