NENECHME SE OTRÁVIT KOSMETIKOU

Co nás baví a o čem chceme blogovat?

Symbolicky k Mezinárodnímu dni žen jsme se rozhodly spustit první blog v ČR, který bude říkat pravdu o kosmetice. To vše při vědomí a svědomí, že zřejmě přispějeme k výraznému zvýšení věkového průměru blogerek v ČR. Postupně vám budeme odhalovat tajemství, která vám žádná velká kosmetická korporace neřekne. A kromě šokujících zjištění o tom, co nám běžná blog1kosmetika páchá v  těle, vás chceme inspirovat příběhy lidí, kteří řekli „chemii“ rezolutně NE! Zároveň vám ukážeme, jak čistá příroda, správně uchopená a respektovaná, umí být mocnější a účinnější než její syntetická levnější náhražka.

Ani my jsme vlastně složení kosmetiky dlouho neřešily a pod vlivem reklamní masáže slibující dokonalou krásu jsme bez přemýšlení „chemickou kosmetiku“ vesele užívaly. Až na základě osobních zkušeností jsme všechny tři, tj. Andrea, Lucie i Petra, každá vlastní odlišnou cestou, dospěly ke stejnému závěru, že zkrátka nechceme ze svého těla dělat skládku jedového odpadu. 

O toto téma se již nějaký čas zajímáme, sbíráme zkušenosti a informace u nás i v zahraničí a chceme se o ně touto cestou podělit. Vždyť kosmetiku používáme denně všichni: ženy, muži i naše děti!!! Přesto její složení a dopady na lidské zdraví stojí na okraji pozornosti společnosti.

Chemie z kosmetiky stejně jako z jídla zatěžuje vaše tělo!

Čím dál více lidí sleduje u potravin, zda neobsahují zbytečné chemické náhražky, známá „éčka“, a raději nakupují kvalitní přírodní suroviny. Osvětu v tomto ohledu dělá třeba pořad „Peklo na talíř“ a řada dalších. U kosmetiky je toto povědomí minimální. A přitom mezi jídlem a kosmetikou není v tomto ohledu velký rozdíl.  Stačí si uvědomit, že:

  • kůže je největší orgán lidského těla
  • až 60% aplikovaných látek se přes kůži může dostat do krevního oběhu
  • nevyloučené látky zatěžují dlouhodobě vnitřní orgány a mohou být příčinou závažných onemocnění

Kosmetika od levné až po luxusní segment obsahuje velké množství syntetických látek, produktů z ropy, které jsou toxické, podezřelé z karcinogenity, mají negativní vliv na hormonální a imunitní systém. Výčet 10 jedů v běžné kosmetice od Prof. Jiřího Patočky, autora bestselleru Doba jedová, a další podrobnosti naleznete v naší první kapitole ebooku Jedy na vlastní kůži, která je ZDARMA ke stažení ZDE.

Denně každý používá řadu kosmetických produktů, jako jsou krémy, čistící přípravky, zubní pasty, šampony, mýdla, parfémy, make-upy, holicí pěny, deodoranty a další. Zkuste si spočítat, kolik produktů denně používáte!  Došli jste zřejmě k číslu 8, 10, 12 nebo i víc.

A teď si představte, jak nekontrolovaný toxický koktejl denně svému tělu dopřáváte.  V baru byste si ho přece jako „drink“ určitě dobrovolně nedali.

Dokážete si představit, jak vypadá tělo zatížené jedovatým odpadem?

blog2Obrázek vlevo není bohužel romantická fotografie noční oblohy, nýbrž snímek kapky krve silně znečištěné těžkými kovy.

Tmavé objekty ohraničené bílým kroužkem představují blog3červené krvinky na pozadi krevni plazmy, jez jsou usurpované všude kolem spoustou smetí v podobe nebezpečnych těžkych kovů. Ty pod Darkfieldovým mikroskopem zářivě svítí. Tímto způsobem pak tohle toxické smetí putuje krevním oběhem do celého těla a jeho orgánů.

Pro srovnání ukazujeme vpravo i fotografii krve čisté, kde jsou červené krvinky pravidelné, kulaté a oddělené.

blog4Samozřejmě nemůžeme a nechceme tvrdit, že za všechny toxické látky v těle může chemie z kosmetiky. Je zde mnoho dalších zdrojů jako ovzduší, potraviny, léčiva, očkování atd. Je zřejmé, že ne všechny zdroje znečištění můžeme omezit či vyloučit.

U kosmetiky však tu volbu máme, nemusíme syntetickými látkami z tohoto zdroje naše tělo zatěžovat. Je to jednoduché – stačí zkrátka sledovat složení kosmetiky a používat kvalitní čistě přírodní kosmetiku s 0% obsahem chemie.

Budeme velmi rády, když se s námi podělíte o své názory, zkušenosti, příběhy či podněty, které pomohou otevřít diskusi k tématu, jež si podle nás nepochybně zaslouží pozornost.

FacebookTwitterGoogle+Share

16 komentářů u „NENECHME SE OTRÁVIT KOSMETIKOU

  1. Pingback: Inlight – noční balzám |

  2. Pingback: JAK POZNAT SKUTEČNĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU A PROČ KUPOVAT TU V BIO KVALITĚ? | Blog - Luxusní přírodní kosmetika | Biorganica

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*