LÍČENÍ KOSMETIKOU ZUII Z KVĚTIN NEUŠKODÍ VÁM ANI VAŠIM DĚTEM

foto 1Myšlenka napsat tento blog mě napadla, když si na dovolené na Rhodosu vypůjčila má 3 letá dcera moji rtěnku a vymalovaná jako obrázek za mnou přišla se slovy „teď jsem jako ty, maminko!“ Potlačila jsem záchvat smíchu, abych neporanila dětskou dušičku, a pořídila té mojí krásce tuhle fotečku.  O něco později jsem si uvědomila odvrácenou stránku tohoto humorného zážitku, který bezpochyby potká většinu maminek malých princezen. 

I rtěnka jí může ublížit

Zrovna jsem pročítala 3. díl Doby jedové o kosmetice. Dočtete se šokující informace, že rtěnky obsahují těžké kovy jako je olovo či hliník, anilinové barvy, jimiž malý Honzík z trilogie Slunce, seno… úspěšně trávil králíky.

V dekorativní kosmetice najdeme také parabeny – potenciální karcinogeny či silikony, které se v přírodě rozkládají stovky let, lidské tělo je neumí odbourat. Seznam 10 nejhorších jedů v běžné kosmetice od Prof. Jiřího Patočky naleznete v e-booku  „Jedy na vlastní kůži“, který je ke stažení zdarma zde.

Řada jedů ve rtěnkách na dětskou pokožku natož pusu vůbec nepatří a mohou  poškodit zdraví

Některé složky kosmetiky se i v malém množství mohou v těle chovat jako hormony, spouštět a vypínat jimi řízené děje, může tak dojít k poškození inteligence, snížení plodnosti, vzniku autismu, narušení funkce imunitní soustavy, dále k vzniku rakoviny či jiných závažných poruch a onemocnění.

U dětí, které jsou ve vývinu, přirovnává autorka knihy zábavu s kosmetikou pro dospělé ke hře se zápalkami.

To si bohužel většina maminek neuvědomí, klidně tak naléhající holčičce pro zábavu svoje „malovátka“ půjčí nebo jí v horším případě třeba sama nalakuje nehty. Vždyť pro jednou se nic přece nestane. Jenže se bohužel stát může, rizika jsou právě u dětí, jejichž pokožka a vyvíjející se organizmus jsou velmi senzitivní.

V testech, které provedl renomovaný německý magazín ŐKO test, dopadly rtěnky světoznámých značek pro svoji toxicitu tragicky. Výsledkům a konkrétnímu jedovatému obsahu rtěnek se bude věnovat Lucie v dalším blogu, který bude zveřejněný 15.9.2014. Určitě si nenechte ujít!

Naštěstí ZUII je z květin a né z chemických jedů

foto 2Ufff, musím říct, že díky bohu, teda díky mojí činnosti v Biorganice, jsem repertoár všech chemických rtěnek a ostatních serepetiček od značek jako Dior, Channel, Esthee Lauder, MAC, Maybelline, Max factor a dalších vyházela do koše a nemusím se teď trápit tím, co všechno právě Kája spolykala a jak jsem ten její vyvíjející organizmus zasekala těžkými kovy či hormonálními disruptory.

Dekorativní kosmetiku ZUII, se kterou si Kája hrála, je z 95% až 97% vyrobena z květin, zbytek jsou minerály, olej a voda. Žádné silikony, těžké kovy ani jiné jedovaté ingredience. ZUII je pro mě i pro občasné Kájino hraní naprosto bezpečná.

ZUII uspokojí i ty nejnáročnější

Zároveň se jedná o dekorativní kosmetiku, která co do použití strčí podle mého názoru shora uvedené světoznámé značky, se kterými mám letité osobní zkušenosti, s klidem do kapsy. Patřím k těm, co si s líčením hrají od útlého mládí, používají na ráz i různé druhy make-upů, pudry ke stínování, rozjasňovače, sleduji trendy a doporučení zahraničních vizážistek. Proto jsem nadšená, že ZUII i v tomto ohledu uspokojí moje nároky.

Třeba make-up ZUII v kombinaci s pudrem ZUII je to nejlepší co jsem kdy vyzkoušela. I ty nejlepší konvenční silikonové make-upy, po nanesení vypadají dobře, po pár hodinách se vlhké složky z nich odpaří a na obličeji zůstává pudrová mapa. Make-up ZUII, který je z výtažků kytiček a z olejů, nejenže krásně drží na obličeji celý den, je plná vitamínů, antioxidantů a dalších složek, které pokožku zároveň pěstí.

NOSTE MÍSTO ROPY A SILIKONŮ KVĚTY NA SVÉ TVÁŘI A JDĚTE SVÝM DĚTEM PŘÍKLADEM

FacebookTwitterGoogle+Share

17 komentářů u „LÍČENÍ KOSMETIKOU ZUII Z KVĚTIN NEUŠKODÍ VÁM ANI VAŠIM DĚTEM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*