KRÁSNÁ PLEŤ I V ZIMĚ

Frozen woman fashion portrait.Se zaujetím jsem pozoroval přechod, kdy se příroda transformuje z letního do zimního období, říká doktor Spiezia, autor unikátních receptur Inlight.

Vše se začíná zpomalovat, barvy mění svůj jas, listy se  zabarvují do červena, později do hněda, a pak pád – vrací se do půdy, kde to všechno začalo… Je to věčný koloběh života, ve kterém podle fyzikálního zákona o zachování hmoty hmota nemizí, ale  dochází k její transformaci.

To, co se zdá být začátek konce, představuje ve skutečnosti jen odpočinek před novým začátkem v jarním období.

Podzimní a zimní  proměna se také začíná projevovat v našem těle, tělo se snaží  chránit důležité vnitřní orgány s cílem udržet je v teple. V důsledku toho je pleť bledší, se sníženým zásobováním krve, stále více citlivější, pokožce chybí živiny a může vypadat i dehydratovaná a starší.

Esenciální mastné kyseliny  hrají nyní důležitou roli  - chrání pokožku před extrémními projevy zimního počasí a před teplem z ústředního tope, které vzduch vysušuje. V takovém vzduchu je pak nedostatek kyslíku.

Esenciální mastné kyseliny, konkrétně omega 3( ω-3) a omega 6 (ω-6), jsou nepostradatelné tuky, bez kterých bychom nemohli přežít. Tělo si je však neumí vyrobit a je závislé na jejich příjmu zvenčí.

Role esenciálních mastných kyselin:blog 11bacterialStructure

  1. Chrání buněčné membrány, které tvoří obal buňky a tím ji  ohraničují od okolí. Buněčná membrána je tvořena z lipidů (tuků) a proteinů (bílkovin).
  2. Zachovávají integritu buněčných stěn, jenž je nezbytná pro růst a funkci buněk imunitního systému.
  3. Pomáhají tvořit látky působící protizánětlivě.

Bez dostatečného množství esenciálních mastných kyselin pokožka začne ztrácet vodu, je náchylnější k tvorbě vrásek. Často dochází k zanícení pleti.

V tomto období je tedy nutné zvýšit vnitřní příjem esenciálních mastných kyselin prostřednictvím organického ( bio) za studena lisovaného rostlinného oleje. Vhodný je  např. olivový olej, jojobový olej, slunečnicový olej, konopný olej, olej z pupalky dvouleté či olej z pšeničných klíčků… Doporučuji aplikaci ve formě olejů či balzámů s vysokým obsahem těchto esenciálních  mastných kyselin. Doplňují se tak  ztráty esenciálních mastných kyselin a dochází k hloubkové výživě pokožky.

Unikátní výrobní postupy značky  Inlight pracují  pouze s oleji, za studena lisovanými a v bio kvalitě, přirozeně bohatými na ω-3 a ω-6, v souladu s chemickou strukturou kůže. Naši dokonalí „přátelé pleti“ pro zimní dny a noci jsou bio denní olejíček, bio noční balzám a bio intenzivní balzám na vrásky.

 blog 11 spiezia pictureblog 11 zimni ochrana obrázky inlight

Doktor Mariano Spiezia, autor unikátních receptur Inlight

 

 

FacebookTwitterGoogle+Share

14 komentářů u „KRÁSNÁ PLEŤ I V ZIMĚ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*