JAK POZNAT SKUTEČNĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU A PROČ KUPOVAT TU V BIO KVALITĚ?

postřiky krémProtože termín „bio kosmetika“ není definován zákonem, mají kosmetické firmy „PRÉ“. Za „přírodní“ či „bio“ označují produkty plné chemie třeba jen s 1% přírodních či bio složek. Pro hezký obal a slovíčka tak kupujeme „otrávená jablíčka“. Je „přírodní kosmetika“ to samé co bio kosmetika? Je účinnější syntetická, přírodní či bio kosmetika a proč?  Jak se nenechat oklamat a rozpoznat tu nejkvalitnější a nejčistší přírodní kosmetiku? Je to snadné.

Co je přírodní kosmetika a z čeho se vyrábí?

Řada kosmetických značek se prezentuje jako přírodní, přitom je vyráběná ze syntetických látek.  Chemická kosmetika není kůži přirozená, nejen že nemusí tělu pomáhat, může i škodit viz blog. Lidské pokožce daleko více svědčí kosmetika vyrobená ze skutečných  darů přírody, tj. z bylinek, květů, plodů a jiných rostlinných ingrediencí, včelího vosku, minerálů či vody a dalších.

Co když je kosmetika přírodní, ale není BIO?

Pak to většinou znamená, že její složky byly vypěstovány za pomocí syntetických postřiků, herbicidů, pesticidů či genetických modifikací. U přírodních složek v BIO kvalitě je tento postup syntetického ošetření vyloučen.

fb - jablko otrávené kod 3

Bohužel se často setkáváme s tím,  že u části veřejnosti má slovíčko „BIO“ pošramocenou pověst. Dílem je to kvůli nepoctivcům zneužívajícím „BIO“ pro marketing či podvody s  dotacemi. Dále nepomáhá fakt, že pro celoživotní reklamní masáž ztrácíme představu, co je přirozené. „V kurzu“ jsou obrovská jablka bez kazu a jejich „lesk jako blesk“. A tak se jako v klasické pohádce o Sněhurce, necháme krmit „líbivým“ otráveným jablíčkem plným herbicidů a pesticidů.  Zatímco se Sněhurkou to seklo hned, konzument potravin a kosmetiky plných chemie si to střádá postupně. Když pak přijde vážná nemoc, krásný princ to polibkem zpravidla nevyřeší.

I proto dáváme přednost poctivým jablíčkům pěstovaným s láskou v souladu s přírodou bez tun chemie. A stejné důvody nás vedou k jednoznačné volbě bio kosmetiky. Přírodní ingredience „zalévané“ jedovatou chemii určenou k hubení škůdců, likvidaci plevelu či jinak si nesou v sobě tuto toxickou zátěž.  Bio kosmetika je nejčistší forma přírodní kosmetiky a podle našich zkušeností také nejúčinnější.

Co by měla splňovat kvalitní bio kosmetika?

Roli zákonodárce po celém světě suplují různé certifikační instituce. Ty definují termín „bio kosmetika“, kontrolují její výrobu i obsah výrobků, po splnění podmínek udělují certifikáty garantující bio složení. Různé autority mají různé podmínky, většinou však musí splňovat následující kritéria:

biokosmetika kriteria 3

Hledejte kvalitní uznávané BIO certifikáty

I v bio kosmetice jsou obrovské rozdíly, zejména co do garantovaného podílu bio složek. Čím vyšší podíl, tím je kosmetika čistší a proto kvalitnější. Vybraly jsme pro vás 6 certifikátů renomovaných certifikačních institucí, které garantují vysoký podíl bio složek.

Bio certifikáty garantují určitý podíl bio složek. Konkrétní výrobek může obsahovat i vyšší než garantovaný podíl bio složek. Tuto informaci hledejte na obalu.

Bio certifikáty garantují určitý podíl bio složek. Konkrétní výrobek může obsahovat i vyšší než garantovaný podíl bio složek. Tuto informaci hledejte na obalu.

Je bio kosmetika bez certifikátu méně kvalitní?

Závěrem je potřeba uvést, že procedury pro získání bio certifikátů bývají administrativně náročné a také zpoplatněné. Tvrdí-li klasické či větší kosmetické firmy, že z těchto důvodu uznávané bio certifikáty nemají, můžete si být jistí, že výrobky nejsou opravdu v bio kvalitě a možná ani vůbec přírodní.

Najdou se ale menší zemědělci či výrobci, jejichž výrobky jsou pěstovány/vyráběny bez chemie, přesto jsou pro ně certifikační postupy z různých důvodů nedostupné. Jejich výrobky jsou v bio kvalitě, jen ji nemají garantovánu certifikátem. Neznamená to, že by byly méně kvalitní, jen je pro spotřebitele v marketingové smršti „(ne) bio“ produktů obtížné odlišit opravdové bio produkty od těch „falešných“. Máte-li ale v takovéhoto poctivého výrobce důvěru, je vše v pořádku.

Užijte si kvalitní čistotu přírody, která jediná respektuje přirozenost vaší pleti!

Vaše Andrea, BiOrganica

 

 

 

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+Share

40 komentářů u „JAK POZNAT SKUTEČNĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU A PROČ KUPOVAT TU V BIO KVALITĚ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*