Dr. Mariano Spiezia: Můj závazek za bezpečnější kosmetickou péči

Dr. Mariano Spiezia, vyvinul a ručně vyrábí 100% biokosmetiku Inlight

Dr. Mariano Spiezia, vyvinul a ručně vyrábí 100% biokosmetiku Inlight

(5.října 2012)

Dodnes si velmi živě pamatuji ten den v roce 2001, kdy jsme byli s mojí ženou Loredanou v místní nemocnici v Cornwallu na zasedání o ženách, které absolvovaly operaci rakoviny prsu. Atmosféra tam byla velmi příjemná, ženy zde otevřeně hovořily a sdílely svoje osobní zkušenosti z léčby. Některé příběhy se mne osobně velmi dotkly. Slyšel jsem o velké síle žen, o jejich pozitivním přístupu, jejich smyslu pro sounáležitost a neuvěřitelnou schopnost přeměnit tyto svoje zkušenosti ve velký osobní růst.

Ke konci zasedání obdržely účastnice setkání zdarma krásně zabalené vzorečky známé kosmetické firmy, jako určitý výraz snahy je esteticky a psychologicky podpořit. Když jsem si přečetl etikety na kosmetice, vyděsilo mě to. .. O řadě zde uvedených složek je známo, že jsou podezřelé z karcinogenity  nebo se jedná o  tzv. hormonální disruptory (hormonálně aktivní látky).  Nemohl jsem to jen tak přejít bez komentáře.

Příklady rizikové chemikálie v kosmetice

Příklady rizikové chemikálie v kosmetice

Vstal jsem tedy a veřejně poukázal na potenciální rizika těchto dárků pro přítomné ženy. Snažil jsem se nebýt příliš „vědecký“, a to zejména s ohledem na to, čím si všechny tyto ženy prošly. Co bylo ale evidentní, byla zjevná neznalost a nedostatek informací o problematice rizikové chemie v kosmetice u všech zúčastněných, včetně profesionálů. Na závěr jsem poukázal na to, že právě ochrana lidského zdraví a životního prostředí pro budoucí generaci byly pro mne hlavními důvody, proč jsem se začal věnovat výzkumu a výrobě přírodní bio péče o pleť.

Yes-to-Life-logo-150x150V rámci měsíce věnovaného problematice rakoviny prsu (Breast Cancer Awareness month – říjen 2012), jsme darovali z každého produktu Inlight zakoupeného na našem webu 1 libru na skvělý charitativní projekt na podporu boje proti rakovině „ANO“ ŽIVOTU („YES“ to Life). Jako zastánce komplementárních a alternativních metod onkologické péče jsem zvolil právě tento projekt, protože sdílím mnoho jejich názorů na zdraví a životní přístup, moc rád jsem této charitativní projekt proto podpořil.

Existuje celá řada výzkumů, které dokládají možnou souvislost mezi parabeny, SLS a dalšími syntetickými chemikáliemi a rakovinou a dalšími velmi závažnými zdravotními problémy. Ty samé látky dlouhodobě znečišťují naše životní prostředí a i z toto důvodu dále negativně dlouhodobě ovlivňují naše zdraví.

Výroba přírodní kosmetiky bez chemie.

Výroba přírodní kosmetiky bez chemie.

Prostřednictvím médií a uvědomělých lidí, kteří bojují za bezpečnější kosmetiku, se postupně zvyšuje povědomí o této problematice, nicméně stále je zde mnoho práce. Krása má pro většinu populace výhradně „estetický“ význam, mnoho lidí si neuvědomuje rizika zdravotních a ekologických důsledků spojených s užíváním kosmetických prostředků. Naštěstí mohu v posledních několika letech vidět, že alespoň některé známé kosmetické společnosti vypouštějí u svých výrobků parabeny a začínají používat označení „přírodní“ a „bio“ v souladu s přísnější evropskou úpravou. Vnímám to jako dobrý krok, nicméně je to zatím krok první.

Dlouhodobě usiluji o to, aby v dnešní náročné době nepropadaly lidé cynismu a beznaději. Měli bychom vytrvat a žít v souladu s našimi ideály, být příkladem pro nás a naše děti. Strach a beznaděj nás činí slabší, snadněji nás pak vede na scestí až ke špatným koncům.

Čtěte etikety u vašeho jídla i u kosmetiky. Kupujte možná méně, ale vždy lepší kvalitu. BIO samozřejmě!

Doktor Mariano Spiezia (5. října 2012)

výrobce 100% biokosmetiky Inlight

 

FacebookTwitterGoogle+Share

29 komentářů u „Dr. Mariano Spiezia: Můj závazek za bezpečnější kosmetickou péči

 1. Avito321pr

  Пополение баланса Авито (Avito) за 50% | Телеграмм @a1garant

  Приветствую вас, дорогие друзья!

  Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы – пишите, будем решать. Потратить можно на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

  Аккаунты не Брут. Живут долго.

  Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: 50% от баланса на аккаунте.
  Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
  Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

  Гарантия:

  И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как – Постоплата!!! Вперед денег не просим…

  Рады сотрудничеству!

  Заливы на балансы Авито
  ________

  авито много аккаунтов
  учетки авито с балансом
  забанили аккаунт на авито если
  что делать если обманули на авито на деньги
  про аккаунт на авито

 2. Avito321pr

  Пополение баланса Авито (Avito) за 50% | Телеграмм @a1garant

  Приветствую вас, дорогие друзья!

  Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо определенные балансы – пишите, будем решать. Потратить можно на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

  Аккаунты не Брут. Живут долго.

  Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: 50% от баланса на аккаунте.
  Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
  Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

  Гарантия:

  И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как – Постоплата!!! Вперед денег не просим…

  Рады сотрудничеству!

  Заливы на балансы Авито
  ________

  на авито просят деньги за размещение объявлений
  размещать объявления на авито за деньги
  как отвязать номер от авито на другой аккаунт
  как заблокировать чужой аккаунт на авито
  как разблокировать аккаунт на avito

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*