Dr. Mariano Spiezia: Můj závazek za bezpečnější kosmetickou péči

Dr. Mariano Spiezia, vyvinul a ručně vyrábí 100% biokosmetiku Inlight

Dr. Mariano Spiezia, vyvinul a ručně vyrábí 100% biokosmetiku Inlight

(5.října 2012)

Dodnes si velmi živě pamatuji ten den v roce 2001, kdy jsme byli s mojí ženou Loredanou v místní nemocnici v Cornwallu na zasedání o ženách, které absolvovaly operaci rakoviny prsu. Atmosféra tam byla velmi příjemná, ženy zde otevřeně hovořily a sdílely svoje osobní zkušenosti z léčby. Některé příběhy se mne osobně velmi dotkly. Slyšel jsem o velké síle žen, o jejich pozitivním přístupu, jejich smyslu pro sounáležitost a neuvěřitelnou schopnost přeměnit tyto svoje zkušenosti ve velký osobní růst.

Ke konci zasedání obdržely účastnice setkání zdarma krásně zabalené vzorečky známé kosmetické firmy, jako určitý výraz snahy je esteticky a psychologicky podpořit. Když jsem si přečetl etikety na kosmetice, vyděsilo mě to. .. O řadě zde uvedených složek je známo, že jsou podezřelé z karcinogenity  nebo se jedná o  tzv. hormonální disruptory (hormonálně aktivní látky).  Nemohl jsem to jen tak přejít bez komentáře.

Příklady rizikové chemikálie v kosmetice

Příklady rizikové chemikálie v kosmetice

Vstal jsem tedy a veřejně poukázal na potenciální rizika těchto dárků pro přítomné ženy. Snažil jsem se nebýt příliš „vědecký“, a to zejména s ohledem na to, čím si všechny tyto ženy prošly. Co bylo ale evidentní, byla zjevná neznalost a nedostatek informací o problematice rizikové chemie v kosmetice u všech zúčastněných, včetně profesionálů. Na závěr jsem poukázal na to, že právě ochrana lidského zdraví a životního prostředí pro budoucí generaci byly pro mne hlavními důvody, proč jsem se začal věnovat výzkumu a výrobě přírodní bio péče o pleť.

Yes-to-Life-logo-150x150V rámci měsíce věnovaného problematice rakoviny prsu (Breast Cancer Awareness month – říjen 2012), jsme darovali z každého produktu Inlight zakoupeného na našem webu 1 libru na skvělý charitativní projekt na podporu boje proti rakovině „ANO“ ŽIVOTU („YES“ to Life). Jako zastánce komplementárních a alternativních metod onkologické péče jsem zvolil právě tento projekt, protože sdílím mnoho jejich názorů na zdraví a životní přístup, moc rád jsem této charitativní projekt proto podpořil.

Existuje celá řada výzkumů, které dokládají možnou souvislost mezi parabeny, SLS a dalšími syntetickými chemikáliemi a rakovinou a dalšími velmi závažnými zdravotními problémy. Ty samé látky dlouhodobě znečišťují naše životní prostředí a i z toto důvodu dále negativně dlouhodobě ovlivňují naše zdraví.

Výroba přírodní kosmetiky bez chemie.

Výroba přírodní kosmetiky bez chemie.

Prostřednictvím médií a uvědomělých lidí, kteří bojují za bezpečnější kosmetiku, se postupně zvyšuje povědomí o této problematice, nicméně stále je zde mnoho práce. Krása má pro většinu populace výhradně „estetický“ význam, mnoho lidí si neuvědomuje rizika zdravotních a ekologických důsledků spojených s užíváním kosmetických prostředků. Naštěstí mohu v posledních několika letech vidět, že alespoň některé známé kosmetické společnosti vypouštějí u svých výrobků parabeny a začínají používat označení „přírodní“ a „bio“ v souladu s přísnější evropskou úpravou. Vnímám to jako dobrý krok, nicméně je to zatím krok první.

Dlouhodobě usiluji o to, aby v dnešní náročné době nepropadaly lidé cynismu a beznaději. Měli bychom vytrvat a žít v souladu s našimi ideály, být příkladem pro nás a naše děti. Strach a beznaděj nás činí slabší, snadněji nás pak vede na scestí až ke špatným koncům.

Čtěte etikety u vašeho jídla i u kosmetiky. Kupujte možná méně, ale vždy lepší kvalitu. BIO samozřejmě!

Doktor Mariano Spiezia (5. října 2012)

výrobce 100% biokosmetiky Inlight

 

FacebookTwitterGoogle+Share

29 komentářů u „Dr. Mariano Spiezia: Můj závazek za bezpečnější kosmetickou péči

 1. Natalieerurl

  Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 3.0
  XEvil 3.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
  Captcha Rozpoznávání Google, Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
  Četl jste to – to znamená, že to funguje! ;)
  Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*