ČOKOLÁDA JAKO „AMFETAMIN“ PRO TĚLO A PLEŤ

čoko 1Není pochyb, že snad každý z nás se někdy oddává čokoládové slasti. Ať už je to u speciální příležitosti, např. na Velikonoce či Vánoce, nebo prostě jen tak. Víte, že lipid anandamid působí jako „čokoládový amfetamin“? Na trhu existuje spousty druhů čokolády, ale jak odlišit dobré od těch špatných? Lze říci o kakaových bobech, že působí jako přírodní antidepresiva? A co si myslí o čokoládě sám MUDr. Spiezia?

Zdaleka ne všechny druhy čokolády jsou pro naše zdraví prospěšné, zejména kvůli způsobu jejich zpracování a přidávání různých aditiv během výroby. Rafinovaný cukr je theobromajedním z nich. Na druhou stranu konzumace správného typu čokolády může mít příznivý vliv na naše zdraví. Základ čokolády tvoří kakaové boby. Slovo kakao je odvozeno od kakaových bobů kakaovníku pravého – Theobroma, což v doslovném překladu znamená „pokrm bohů“. Kakao pak vzniká fermentací a sušením semínek kakaovníku. Jedná se o hlavní a zároveň zdravou složku v čokoládě.

Kakaové boby mají silné antioxidační účinky a obsahují hormony způsobující příjemný pocit. Proč v nás tedy ale čokoláda vyvolává příjemný pocit? Čokoládu řadíme mezi tzv. super potravinu, která obsahuje více než 300 látek včetně bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny, železa, zinku, mědi, vápníku či hořčíku. Na čokoládovém nápoji si pochutnávali už i Aztékové.:-)

Jednou z mnoha chemických sloučenin nalezených v čokoládě je lipid anandamid, kterýčoko 2 dává signál do mozku, že se cítíme dobře. Anandamid se často označuje jako čokoládový amfetamin, protože způsobuje změny krevního tlaku a výše hladiny krevního cukru, což následně vede k pocitům vzrušení a bdělosti. Někteří lidé dokonce označují kakaové boby jako přírodní antidepresivum. Konzumací tmavé čokolády tedy pro sebe děláme něco zdravého, ale pozor, máme na mysli malé dávky!  Za čokoládu s nejlepší chutí je považována ta, která obsahuje 72% čokoládových bobů, samozřejmě v bio kvalitě.

A co řekne čokoládě naše pleť?

maskaVzhledem k tomu, že má kakao vysoký obsah antioxidantů včetně vitaminu E, má perfektní vlastnosti proti stárnutí pleti. Bojuje s volnými radikály a pomáhá pleti udržovat zdravý a mladistvý vzhled. Kakao je tedy jednou z ingrediencí v Bio čokoládové masce INLIGHT®. Kompletní obsah všech ingrediencí naleznete zde.

Nejlepší možné kakao pro péči o vaší pleť

MUDr. Spiezia při formulování receptury čokoládové masky nehledal nejlevnější grenadačokoládu. Je mu ctí a potěšením, že našel a používá k výrobě bio kakao z Grenady v rámci projektu Grococo, ve spolupráci se společností Grenada Chocolate. Příběh spojený s projektem Grococo je to, co dělá toto kakao ještě mimořádnější. Nejprve totiž ostrov zdevastovaly dva hurikány, ale díky lásce, soucitu přátel a silné vůli se podařilo tyto překážky překonat a tak se na ostrově Grenada dále pěstují kakaové boby. Celý příběh v angličtině si můžete přečíst zde. Užijte si toto čtení a nechte svou pleť vychutnávat příznivé dopady čokoládové masky, a to bez kalorií. :-)

Lucie

 

FacebookTwitterGoogle+Share

14 komentářů u „ČOKOLÁDA JAKO „AMFETAMIN“ PRO TĚLO A PLEŤ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*