CHEMICKÝ MAKE-UP versus MINERÁLNÍ MAKE-UP versus PŘÍRODNÍ MAKE-UP

Silikony-blog-make-upVíte, co se z naší dekorativní kosmetiky prodává nejvíce? Make-up! A právě tomuto výrobku bude věnován dnešní blog.

Zkoumali jste někdy složení svého oblíbeného make-upu? Nebo máte pocit, že té spoustě chemických názvů běžná spotřebitelka těžko porozumí?

Pojďme společně a stručně poodhalit tajemství složení jednotlivých typů make-upů. Pro snadnější orientaci je můžeme rozdělit do tří skupin:

1. Chemický make-up – obsahují  syntetické složky a jiné ropné deriváty

2. Minerální make-up – základem jsou rozemleté kameny( minerály).

3. Přírodní make-up – vyrábí se z rostlin či květin v přírodní či bio kvalitě.

1.Chemický make-up                                                                                                                                  Isoprophyl_alcohol_blog_make-up-1

V konvenční výrobě se v těchto výrobcích používají umělé silikony.  Při aplikaci se dobře roztírají, ve výsledku je pokožka měkká a hebká. Po nanesení pudru zajišťují, aby se práškové částice nejevily mastné! Jsou však zdraví škodlivé, až 60% všech aplikovaných látek se nám vstřebává do krevního oběhu! Jedná se o hormonální disruptor narušující lidskou plodnost. Pro tělo je cizí. Na pokožce zůstává dlouho, postupným vrstvením se pleť zanáší a přestává dýchat. Kůže přestává produkovat vlastní maz a začíná být vysušená. Tyto silikonové oleje mají negativní vliv na životní prostředí, příroda  je totiž neumí odbourat.

Další často používaná Isopropyl alkohol se v kosmetice používá jako změkčovadlo, v automobilovém průmyslu jako přídavná látka do paliva a nemrznoucí směsi. Způsobuje podráždění kůže, očí a plic.

Na co si dát pozor?

Na silikony, objevují se s koncovkami – icone nebo – oxane. Nejznámější z nich se uvádí pod názvem DIMETHICONE (POLYDIMETHYLSILOXANE, E900).

(více v našem E-booku Jedy na vlastní kůži)

Na ISOPROPYL ALKOHOL (synonyma: 1-METHYLETHANOL; 2-HYDROXYPROPANE; 2-PROPANOL; 2PROPANOL; ISOPROPANOL; 1-METHYLETHYL ALCOHOL; 2-PROPANOL) .

2. Minerální make-up

Jak už sám název vypovídá, v takovém make-upu jsou jemně nastrouhané  kameny (minerály). V porovnání s chemickým make-upem představuje výrazně lepší volbu pro zdraví uživatelky, ale při dlouhodobém používání ucpává póry. U minerální kosmetiky si však musíme dát pozor také na mastek ( talc). Mastek podporuje krycí sílu make-upu, ale zároveň přispívá ke vzniku akné a dermatitidy. Může obsahovat azbestová vlákna, která jsou karcinogenní. Pokud ve složení výrobku najdete mastek (talc), nemáte možnost zjistit, zda obsahuje azbestová vlákna či nikoliv.

Na co si dát pozor?

Na mastek. (talc)

3.Přírodní make-up

Make-up-ruzeZákladní surovinou pro výrobu jsou v případě ZUII Organic okvětní lístky a poupata v bio kvalitě, tvoří minimálně  95% celkového složení make-upu.  Po celou dobu pěstování nejsou květiny stříkané pesticidy či herbicidy, které bychom si mohli později aplikovat na obličej. A to je také základní rozdíl mezi kosmetikou  „přírodní“ a v „bio“ kvalitě.

Kromě dekorativního efektu se středně krycí texturou docílíme při jeho používání také pečujícího účinku. Tekutý make-up obsahuje růži damašskou, která regeneruje a obnovuje pojivovou tkáň, dále jasmín, měsíček s protizánětlivými účinky či aloe vera s hojivými a zklidňujícími účinky. Vitamin E redukuje jemné linky a vitamin C zajišťuje antioxidační účinky. Pleť volně dýchá a regeneruje. Květinový make-up je vhodný též pro citlivou pleť a nádherně voní.

Už jste si k němu přivoněli? :-)

FacebookTwitterGoogle+Share

37 komentářů u „CHEMICKÝ MAKE-UP versus MINERÁLNÍ MAKE-UP versus PŘÍRODNÍ MAKE-UP

 1. Pingback: Make-up a akné: Jak vybrat správný make-up pro pleť s akné - Ne akné!

 2. Lenka

  Opravdu tvoří 95% make-upu okvětní lístky a poupata? To je asi nějaký překlep ne? Když prokliknu na složení, tak je to tedy úplně jinak….

  1. biorganica Autor příspěvku

   Ano. Minimální podíl okvětních lístků a poupat je skutečně u výrobků ZUII 95 – 97%. Zbylé 3-5% tvoří přídavné látky jako např. voda ( u makepů) či minerály ( kvůli zvýraznění barevného odstínu)…
   Je důležité si uvědomit, že minerály, voda, soli a další chemické látky organického původu (např. vitamin C) nemohou být dle platné legislativy certifikovány jako bio složky.
   Výrobky ZUII neobsahují nano částice ani geneticky modifikované látky.
   Lucie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*