BIO OCHRANA PLETI PŘI SLUNĚNÍ

flowerBěhem léta dostáváme spousty dotazů, zda neprodáváme také funkční přírodní přípravky na ochranu pokožky při slunění. Odpověď bohužel zní: „zatím ne“. Dobrá zpráva však je, že Mudr. Mariano Spiezia, renomovaný lékař, homeopat a bylinkář, který vyvinul a ručně vyrábí naši účinnou 100% biokosmetiku Inlight, rostoucí  požadavky na výrobu takového balzámu registruje a pokud vše dobře půjde, výrobek by mohl být na příští sezonu hotový.
A co si o opalování myslí sám Mudr. Spiezia?

Pozitivní i negativní důsledky slunění

Všichni velice dobře víme, jak příjemné jsou sluneční paprsky hlavně po dlouhých šedivých dnech. Velmi často toužíme po sluníčku, neboť v našem životě působí doslova blahodárně, např. nám pomáhá vytvářet serotonin, takzvaný hormon štěstí, který stimuluje imunitní systém a přeměňuje vitamin D do jeho aktivní formy a zlepšuje tak zdraví našich kostí.

Na druhé straně jsou však během léta sluneční paprsky mnohem intenzivnější, a proto se vystavujeme zvýšenému riziku UV záření, což způsobuje poškozování pokožky oxidací epiteliálních buněk volnými radikály, naše pleť se následně stává náchylnější k zánětům a procesům stárnutí, dochází i ke změnám DNA těchto buněk.

Další riziko představuje ztráta vody z důvodu horka, pocení i plavání v moři. Mořská voda s vysokým obsahem solí totiž pokožku dehydratuje a ta je následně hrubší, méně pružná a matná.

Přírodní pomocníci v boji proti volným radikálům, kteří by neměli chybět ve vaší stravě

Mnohé nedávné výzkumy potvrdily výskyt nejlepších „požíračů“ volných radikálů v karotenoidech. Jedná se o alfa, beta a gama karoten, lykopen, lutein a zeaxantin. Lze je podávat orálně nebo se dají aplikovat na pokožku prostřednictvím kvalitní bio kosmetiky.

Mrkev, třešně, granátová jablka a rajčatová šťáva představují v létě nejlepší zdroje těchto látek.

Další zdroj přirozeného výskytu těchto životabudičů pleti představují esenciální mastné kyseliny, hlavně omega-3 a omega-6, ale nesmíme zapomínat ani na omega-9. Všechny udržují pokožku hydratovanou a vláčnou, omezují poškození způsobené UV paprsky a dodávají pokožce patřičný lesk. Jde o skutečný zázrak přírody.

Zásadní je péče o zdraví pokožky a racionální přístup slunění

Klíčem ke zdravé kondici pokožky bez podráždění je péče o přirozenou vrstvu lipidů. Přirozeně se vyskytující SPF faktor dodává pleti dostatek ochrany v podobě antioxidantů, což napomáhá neutralizovat poškození kolagenu pokožky volnými radikály.

Nepoužívejte čistící kosmetické přípravky s obsahem mýdla ani hrubé peelingy a během celého dne udržujte pokožku dostatečně hydratovanou a svěží. V případě, že máte velice citlivou pleť, používejte v letních měsících tělový olej již před sprchou. Omezíte tak svědění, neboť voda představuje zátěž pro vaši pokožku. Vždy se sprchujte vlažnou vodou.

Pokud chcete zabránit podráždění pokožky, vyhněte se pobytu na přímém denním slunci mezi 11 a 16 hodinou.

girl

Nezapomeňte přibalit do své plážové tašky Inlight denní olej na obličej, Inlight tělový olej s arnikou, Inlight noční balzámInlight super výživnou masku z ječmene a spirulíny.

SPF faktor

A my ještě dodáváme, že SPF faktor ve  výrobcích Inlight  je 5 – 6, tedy  ten, co  nabízejí bylinky a květiny.

Pokud by jste chtěli faktor zvýšit, doporučujeme použít např. Zuii Make up nebo Zuii pudr. Fyzickou bariéru před sluníčkem zajišťuje přírodní minerál oxid zinečnatý CI 77947. (Nezaměňovat se synteticky vyráběným oxidem zinečnatým.)

Pozor na dlouhodobé používání vysokých SPF faktorů, abyste neměli deficit vitamínu D. Je to totiž nebytný zejména pro stavbu kostí, snižuje riziko rakoviny a autoimunitních onemocnění.

FacebookTwitterGoogle+Share

15 komentářů u „BIO OCHRANA PLETI PŘI SLUNĚNÍ

  1. Pingback: VÍTĚZ DVOULETÉHO TESTOVÁNÍ – BUTTERBEAN ORGANICS | Blog - Luxusní přírodní kosmetika | Biorganica

  2. Pingback: SPF 30 versus SPF 50 – MINIMÁLNÍ ROZDÍL V OCHRANĚ | Blog - Luxusní přírodní kosmetika | Biorganica

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*