5 OSVĚDČENÝCH TIPŮ PRO KRÁSNOU PLEŤ V LÉTĚ

How-to-look-good-this-summerLéto je tu, blankytně modré nebe a s ním záplava slunečních paprsků.  V letních měsících pobýváme mnohem více venku, užíváme si sluníčka, koupání v moři i v bazénu.  Všechny tyto radosti přináší ale také zátěž pro naši pokožku a my přitom chceme zrovna v tuto dobu vypadat krásně. Posbíraly jsme proto pro vás pár tipů, jak mít krásnou a zdravou pokožku po celé léto. Navazujeme tak na náš seriál o Zdravém opalování.

Projezte se ke kráse

fresh fruits and vegetablesVaše pokožka je zrcadlem vašich orgánů. Základem všeho je jednoznačně to, co si dopřáváme v podobě jídla, tedy pestrá strava. Snažte se vyhnout průmyslově zpracovávaným potravinám a polotovarům, které jsou napěchované cukry, umělými sladidly a dalšími chemickými látkami, které mohou vést k nečistotám na vaší pleti. Dostatek čerstvé zeleniny a ovoce (ideálně z lokálních zdrojů a bez chemického ošetření) dodá vaší pleti mnoho vitaminů, minerálů a také vody. Samozřejmě tak uděláte něco pro své tělo a váš imunitní systém, který mnohem lépe zpracuje vitaminy z přírodních zdrojů než uměle dodávané farmaceutické doplňky. Vyvážená, přirozená a čerstvá strava vám dodá dostatek energie a pomůže pročistit orgány včetně vaší pokožky. Chcete-li se dozvědět, jaké orgány mohou za vaši znečištěnou pleť a jaké potraviny vám s tím nejlépe pomohou, sáhněte po druhé kapitole našeho e-booku „5 kroků jak jídlem vyčistit pleť“.

Zalévejte sebe a tím vaši pleť

Voda tvoří cca 60% lidského těla a je nutné ji neustále doplňovat. Pomáhá odstraňovat z těla toxiny a odpadní látky, zabraňuje dehydrataci a pomáhá nám vypadat lépe. Všechny naše orgány ji potřebují pro správné fungování, jinak dochází k únavě, stresu a v nejhorším případě i dehydrataci. Začněte svůj den se sklenkou vlažné vody s troškou čerstvě vymačkaného citronu a skvěle tak nastartujete svůj metabolismus a detoxikaci těla i pokožky. Pitný režim dodržujte v průběhu celého dne, jedině tak dosáhnete hydratované a tím i krásné pleti. Nepodléhejte omylu, že vodu do pleti dostanete z vnějšku pomocí „hydratačního krému“.  Voda z krémů se do pleti zpravidla vůbec nedostane, nebo se v poměrně krátké době po aplikaci odpaří (více o tom zde: Může hydratační krém dodat pokožce vodu?)

Pohybem ke krásné pleti

Family running on path holding hands smilingPravidelný pohyb dokáže s tělem zázraky, zlepšuje fyzické a emocionální zdraví. Tím, že se cítíme dobře a jsme „ve své kůži“ prostě lépe vypadáme. Pohyb je něco, co je tělu přirozené a touží po něm. Je to ten nejlepší způsob jak se odreagovat a snížit stres, a když dojde k vyplavení „hormonů štěstí“ (endrofinu) do krve, cítíme se dobře. Pravidelné cvičení nemusí nutně znamenat čas strávený v tělocvičně, ale může jím být cokoliv – polední procházky, tanec, výlet na kole nebo jóga. Hlavně vás musí bavit, to se pak projeví na vašem zevnějšku.

Jako Šípková Růženka

Sleeping beautyNe nadarmo je v angličtině naše Šípková Růženka „Sleeping Beauty“, tedy spící kráska. Víte sami, že nedostatkem spánku vaše pleť získává nelichotivou barvu a kruhy pod očima a rudé oči také nikomu nesluší. Ve spánku se vaše tělo přepne do režimu obnovy a opravy. Dostatek spánku umožňuje pleti a tělu dostatečně zregenerovat a nabrat síly. Během spánku se také buduje naše imunita a vyrábí se hormon melatotin důležitý pro biorytmus fungování celého těla. Ne náhodou se říká „spánek, půl zdraví“ a my dodáváme, že vám to bude rozhodně slušet, vyspíte-li se do růžova.

Dopřejte své pleti olej

Voda dokáže osvěžit obličej a pokožku v horkém počasí, ale hydrataci a výživu jí dodají oleje, které dokážou „zamknout“ vodu uvnitř v pokožce a tím docílit její vláčnost a hebkost, o kterou nám jde. Po dnu stráveném u moře na pláži je balzám pro tělo i duši dopřát si vlažnou sprchu a celý proces očisty a péči o tělo završit aplikací bylinných balzámů a olejů INLIGHT®.

Co pro vaši pokožku děláte vy, budeme rádi, když se s námi podělíte o nějaký váš tip!

Pohodové léto a svěží pokožku vám přeje Vlaďka

Foto zdroj: depositphotos.com

FacebookTwitterGoogle+Share

14 komentářů u „5 OSVĚDČENÝCH TIPŮ PRO KRÁSNOU PLEŤ V LÉTĚ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*