4 ZAŽITÉ OMYLY V PÉČI O AKNÓZNÍ PLEŤ, KTERÉ SKVĚLE NAPRAVÍ BYLINKOVÍ POMOCNÍCI

Akné již dávno není výhradně doménou puberťáků, ale trápí mnoho dospělých. Je to jedno z AKNÉnejčastějších kožních onemocnění. Proč je v době plné „úžasných HiTech kosmetických zázraků“ paradoxně daleko více lidí se špatnou pletí než za našich babiček? Co se to vlastně děje na kůži, když vyraší protivný pupínek, a co je důvodem pod kůží? Jaké jsou nejčastější omyly v péči o aknózní pleť a jací pomocníci z bylinné říše zaručeně pomohou?

Co to vlastně je, ten pupínek?AKNÉ KRESLENÉ

Zjednodušeně řečeno je to kožní pór:

 • ucpaný zahoustnutím kožního mazu, který oxidací na povrchu vytvoří „špunt“, nebo
 • ucpaný silikony z make-upů a dalšími pleti nepřirozenými látkami z kosmetiky apod.

V „zašpuntovaném póru“ se často vyskytují zbytky kůže, nečistoty, bílé krvinky. V takovém prostředí si užívají a vesele se množí mikroby. A hrbolek na kůži je na světě.

Pokud se do něj dostane infekce, pupínek zarudne nebo v něm okolo kousku ztuhlého mazu „vykvete“ bílá čepička hnisu. V závažnějších případech se přes rozrušené stěny žlázy může hnis šířit dál a vytvářet větší či hlubší formu akné. A puberta ne a ne skončit.

Proč se ale naše kůže takto „chová“?

Příčin je řada. Zjednodušeně řečeno, naše tělo je znečištěné a řada orgánů nefunguje tak, jak má. Mezi nejčastější příčiny patří:

příčiny akné 2b

Protože se různé vnitřní orgány projevují v různých částech obličeje, prozradí nám místo výskytu akné, který orgán volá po očistě. Pupínky na bradě ukazují na znečištění střev apod. Blíže se tomuto tématu věnoval náš e-book 5 KROKŮ, JAK JÍDLEM VYČISTIT PLEŤ.

Výživu, stres i řadu zdrojů znečištění můžeme ovlivnit. Vhodné je také podpořit činnost jater a ledvin, aby lépe plnily detoxikační funkci a „nenechávaly“ to na kůži.

Nejčastější kosmetické omyly při léčbě akné, které skvěle nahradí příroda

Kosmetika se zaměřuje na řešení důsledku vnitřních příčin, tj. kožního projevu, kterým je akné. Měla by pomáhat tomu, aby nedocházelo k „zašpuntování pórů“, a odstraňovat znečištění. Kosmetika může být skvělým pomocníkem, ale také naopak závažnou příčinou akné, je-li nevhodná či nevhodně používána. Zásadní je respektovat přirozenost pleti a jejích funkcí a v tomto ohledu dochází k řadě „kosmetických omylů“, které ve výsledku kožní problémy neřeší, ale způsobují. Jsou jimi mimo jiné:

omyly4

FacebookTwitterGoogle+Share

31 komentářů u „4 ZAŽITÉ OMYLY V PÉČI O AKNÓZNÍ PLEŤ, KTERÉ SKVĚLE NAPRAVÍ BYLINKOVÍ POMOCNÍCI

  1. reny

   Kokosový olej je hydratační, antibakteriální a hojivý…nejdřív si o něm něco přečtěte , nebo vyzkoušejte a sama uvidíte výsledky…stačí namazat na ještě mokrou pokožku, pak hydratuje ještě více :-)

   1. Fellien

    Kokosový olej je ale opravdu dost komedogenní. Paradoxně mnohem víc než třeba parafín z ropy. Některým lidem to nevadí, ale někteří z toho mají šílené problémy, například já. Mohla bych povídat hodiny… Když už, tak alespoň šípkový olej, ten není komedogenní vůbec a skvěle hojí jizvičky po akné a všelijaké jiné neduhy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*